hakkımızda içerik resmi

Sıkça Sorulan Sorular

Saç Ekimi Ağrılı Bir İşlem midir?

Saç ekimi lokal anestezi altında yapılan estetik bir operasyondur.Saç ekim sırasında iyi bir lokal anestezi blokajı,kesinlikle ağrısız olacağından rahat bir çalışmayıda beraberinde getirir.Hatta çalışma sırasında saç ekimi yaptıran kişi tv,müzik izleyebilir.

Saç Ekiminde Anestezi Tipi Nedir?

Lokal anestezi ( bölgesel uyuşturma ) tekniği uygulanır.Bu uygulama neredeyse yan etkisi hiç olmayan sağlıklı bir anestezi şeklidir.

Saç Ekiminde Başarı Oranı Nedir?

Saç ekimindeki başarı oranı, tamamen ekibin profesyonel ve tecrübesi ile doğru orantılıdır.Saç ekimi yaptıracak kişiye nasıl bir çalışma yapılacağını anlatmak gerekir ve kişinin beklentisi ile bu çalışmanın örtüşmesi başarı oranında önemli bir ölçüdür.

Saç Ekimi’nin Yan etkileri Varmıdır?

Saç ekimi işlemi,kişinin kendi saç dokusu transferi olduğu için şuana kadar bilinen bir yan etkisi görülmemiştir.

Saç Ekimi Birden Fazla Uygulanabilir mi?

Saç ekilecek alanın genişliği çok fazla ise saç kökünün alınacağı verici bölgeninde yeterli olması şartıyla bir seanstan fazla saç ekimi yapılabilir.Burada çok önemli husus saç alınan bölgenin estetik görüntüsüne de zarar vermemek gerekir.

Saç Ekimiyle Saçlarıma Nasıl Kavuşabilirim?

Saç ekimi işlemi gerçekleştikten sonra 6-7 gün iyileşme süresinden sonra yaklaşık 3.aylarda başlayan ekilen saçların uzaması 8.aya kadar çoğalarak devam eder.

Saç Ekiminde Yaş Sınırlaması Var mıdır?

Saç ektirecek kişinin ön muayenesinde saç ektirmesine mani herhangi bir rahatsızlık tespit edilmemişse genel olarak her yaştan kişi saç ekimi yaptırabilir.

Ekilen Saçlarım Diğer Saçlarımla Aynı Oranda Uzar mı ?

Ense bölgesinden alınan saçlar diğer bölgedeki saçlara göre %15-20 daha hızlı uzar.

Saçsızlığın Sonlanması için Tek Çözüm Saç Ekimimidir?

Eger rahatsız edici şekilde saç dökülmesi gerçekleşmiş ise saç kökü alınacak verici bölgenin yeterli olması kaydıyla, en iyi çözüm saç ekimi yaptırmaktır.Yalnız unutulmaması gereken önemli bir husus, saç ekimi araştırılmadan rastgele bir yerde yaptırılmamalıdır.Çünkü yanlış yapılan bir saç ekimi, sadece paranızı değil,saçlarınızıda kaybetmenize sebep olur.

Ekilen Saçlarım Diğer Saçlarımla Uyum Sağlayacak mı?

Ekilen saçlar kendi saçlarınız olacağı için kesinlikle uyumsuzluk olmaz.Yalnız önemli husus,ekilen saçlara yön verirken kendi doğal saç yönünüze göre yön vermek önemlidir.Birde saçların sıklık oranı estetik görsellik açısından çok önemlidir.Bu da saç ekimini gerçekleştiren merkezin başarısını gösterir.

Saç Ekimi Hangi Şartlarda Kimler Tarafından Yapılmalıdır?

Saç ekimi Sağlık Bakanlığının yayınladığı yönetmelik gereği,hastane ortamında,Plastik Cerrahi Uzmanı ve ekibiyle yapılmalıdır.

Saç Ekimi İçin Uygun Olup Olmadığımı Nasıl Anlayabilirim?

Saçlarınız ileri derecede seyrekleşmiş,saç dipleriniz aynada rahatlıkla görülüyorsa saç ekimi için potansiyel konuma giriyorsunuz demektir.

Saç Ektirmek İçin Saçlarımın Hepsinin Dökülmesini Beklemeli miyim?

Saç ekilecek alan yeteri kadar açıksa hem fizyolojik hem psikolojik açıdan saç ektirmek kişiye faydalı olacatır.

Saç Ekiminden Sonra Diğer Saçlarımın Dökülmesini Nasıl Önleyebilirim?

Saç ekiminden hemen sonra destek tedavilerle mevcut saçlarınızın kalitesini ve ömrünü arttırabilirsiniz.

Kimler Saç Ektirebilir?

Saç ektirecek kişinin ön muayenesinde saç ektirmesine mani herhangi bir rahatsızlık tespit edilmemişse genel olarak her yaştan kişi saç ekimi yaptırabilir.

Saç Ekimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Saç ekimi,her mevsim rahatlıkla yapılabilen estetik operasyondur.