bilgi bankası başlık resmi
"Saç Ekimi Hakkında" Kategorisine Geri Dön ←

Saç Ekimi Öncesi Tavsiyeler


Saç Muayenesi ve Analizi
Saç muayenesi ve analizi saç ekiminden önce nasıl bir çalışma yapılacağının tespit edilmesi açısından önemlidir. Uzman hekim kişinin beklentisi ve saç yapısının gerçeğine göre yapılacak çalışmayı kişiye izah eder.

Saç ekimi operasyonu öncesi yapmanız gerekenler
Saç ekimine gelmeden en az 72 saat öncesi aspirin,alkol gibi kanı sulandırıcı şeyler alınmamalıdır. Gelirken karnı tok olarak gelinmelidir. Önü açık iliklenebilen gömlek gibi giyecekler giyerek gelinmelidir. Yanında spor şapka veya üçgen siyah bandana getirmesi uygun olur.

En son saç ekim teknikleri
Saç ekim yöntemlerinin içerisinde şuan dünyada ve ülkemizde başarıyla uyğulanan Fue ve Fut teknikleri öne çıkmaktadır.Fue tekniği sitemizin içersinde diğer parağraflarda da okuyacağınız gibi izsiz ve kanamasız olmasından dolayı daha çok tercih edilmektedir.Şuana kadar uygulana gelmiş diğer saç ekim teknikleri için bknz.saç ekiminin tarihsel gelişimi.

Saç ekimi uygulaması ile ilgili bilmeniz gerekenler
Saç ekimi yapılmadan önce kişinin gerekli kan tahlilleri ve tansiyon kontrolü yapılır. Ve operasyon için kişinin saçlı bölgesi kısa olarak traş edilir. Sonra saç köklerinin alınacağı bölge,antiseptik solüsyonla temizlenir.Daha sonra lokal anestezi blokajıyla uyuşturulur ve saç köklerinin alınma işlemi başlar.

Lokal anestezi altında uyuşturularak yapıldığı için herhangi bir ağrı hissi duymazsınız.

Kişinin yüzünün simetrik yapısına uygun çizim gerekir.

Bu İçeriği Paylaş:
İletişime Geçin