Saç Ekimi

Saç Ekimi, donör bölge yani ense kısmından alınan saç dokularının kelleşme yaşanan bölgelere eklenmesine denir. İnsanoğlunun önemli bir sorunu olan saçsızlık problemi, cerrahi tıp için önemli bir çalışma alanı olmuştur. Ülkemizde saç ekimi olarak bilinen aslen saç üreten saç köklerinin taşınma işleminin ilk çalışmaları 1822 yılında Diegonbach tarafından yapılmıştır. 1822 yılından bu yana saçsızlık problemi üzerine pek çok bilimsel çalışma yapılmış, günümüzün en çok kullanılan ve en olumlu sonuç veren Fue + Ekim Plus Tekniği ortaya çıkmıştır. Deniz Saç Ekimi Merkezimizde de kullanılan Fue + Ekim Plus tekniği sayesinde dökülmüş olan eski saçlarınıza kavuşmanız hayal olmaktan çıkıyor.

13 yılı aşkın süredir edindiğimiz tecrübe, kalite anlayışı ile birlikte kellik, seyreklik gibi görsel güzelliği etkileyen saç problemlerinize çözüm buluyor, eski doğal saçınıza kavuşturuyoruz. Kellik, bölgesel kellik, saç seyrekliği ve saç dökülmesi gibi durumlardan şikayetçiyseniz Deniz Saç Ekimi Merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilir, saç ekimi konusunda daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Deniz Saç Ekimi Merkezi İzmir Saç Ekimi ve İstanbul Saç Ekimi Merkezi olarak Türkiye’de şu an da 2 ilde hizmet vermektedir.

 

Merak Edilenler

Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Saç Ekimi herhangi bir kronik veya bulaşıcı hastalığı olmayan, ense bölgesinde yeterli sıklıkta saçları bulunan her insana yapılabilmektedir. Bu rahatsızlıkları ve engel teşkil eden durumları maddelemek gerekir ise;

  • Şeker hastalığı olan kişilere saç ekimi uygulaması yapılamaz.
  • Kalp yetmezliği, ciddi derecede kalp sorunu yaşayan kişilere saç ekimi uygulaması yapılamaz.
  • Böbrek yetmezliği sorunu yaşayan kişilere saç ekimi uygulaması yapılamaz.
  • Kronik rahatsızlığı olan kişilere saç ekimi uygulaması yapılamaz.
  • Kanser tedavisi gören kişilere kemoterapi süresince saç ekimi yapılamaz fakat tedavi sonrasında doktorun uygun görmesi sonucu saç ekimi uygulaması yapılabilmektedir.
  • Bir kaza sonucunda hastanın ekim yapılacak bölgede oluşan kan akışı yoksa, büyük darbeler mevcutsa saç ekimi uygulaması yapılamaz.

Ekilen Saçlarım Ne Zaman Uzar?

Ekilen saç kökleri 3. aydan itibaren yavaş yavaş çıkmaya başlar. Saçlarınızın tamamen uzaması 6-8 ay arasında gerçekleşmektedir.

Saç Ekimini Sonrası İşime veya Tatile Gidebilir Miyim?

Saç ekiminden sonraki ilk 6-7 gün iyileşme dönemi olarak kabul edilir. İşinize engel olacak fiziksel bir rahatsızlığınız olmayacaktır. Bu durum göz önünde olsa da biz yine de hastalarımıza saç ekiminden 1 hafta sonra tatil yapabileceklerini belirtiyoruz. Güneşin ve yağmurun etkili olduğu zamanlarda şapka kullanmanız yararınıza olacaktır.

İletişime Geçin