bilgi bankası başlık resmi
"Saç Ekimi Hakkında" Kategorisine Geri Dön ←

FUE ve FUT Tekniği Arasındaki Fark

Fue ve fut tekniği arasındaki fark
Fue saç ekimi ile fut saç ekimi teknikleri, uygulama teknikleri açısından saç köklerinin alımında farklılık gösterir. Ekim tekniği her iki yöntemde aynıdır.

FUT tekniğinde donör bölgeden alınan saçlı doku bölgesi, estetik bir şekilde sütüre edildiği için ince bir çizgi oluşabilir. Köklerin ayrılma işlemi 1, li 2, li 3, lü şekilde tasnif edilerek ayrılır. Saçsız alandaki bölgeye lokal anestezi altında mikro kanallar açılarak yerleştirilir. FUT yönteminde 2. seansın yapılması için en az 6 ay geçmesi gerekirken FUE yönteminde böyle bir durum yoktur. FUE yönteminde 1.Saç ekiminden sonra,hemen ertesi gün 2. seans çalışma yapılabilir.1.ekimden sonra aynı bölgeye sıklaştırma yapılacaksa 1 hafta sonra 2. seans sıklaştırma yapılabilir.

FUE tekniğinde ise saçlı doku almak için herhangi bir kesi yapılmaz .Mikro motor kullanılmak suretiyle,0,7- 0,8 -0,9 ölçülerinde mikro motor uçları ile saç kökleri alınarak ,saçsız alandaki açılan mikro kanallara,lokal anestezi altında Fue Ekim Plus Saç Ekimi uygulaması sayesinde, tek hareketle ekim gerçekleştirilir.

Saç kökü alınan bölge, ertesi gün sargısız bırakılarak, yara bölgesinin çok hızlı kapandığını ve iyileşmenin maksimum düzeyde gerçekleştiğini görebiliriz. Saç alınan bölgede iz kalmaz. Sonrasında ağrılı bir dönem olmaz. Saç yıkama 3.gün gerçekleştirilir. Kişi rahatlıkla günlük hayatına devam edebilir. Saç kökleri 3. aydan itibaren çıkmaya ve uzamaya başlar. 6-8.aydan itibaren yeterli düzeyde uzamış olur.