bilgi bankası başlık resmi
"Saç Ekimi Hakkında" Kategorisine Geri Dön ←

FUE Saç Ekim Tekniği

Fut saç ekim tekniği
FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) :
Özellikle 2000′lerden bu yana hızla değişen saç ekimi tekniklerinden Fue Tekniği , şu an için saç ekimi konusunda ilk sıraya yerleşmiş durumdadır. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin saç kökünün alınacağı donör bölgesi yeterli ise ve kişinin diğer sağlık şartlarınında uygunluğu tespit edildikten sonra Fue Tekniği rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Fue ve Klasik Ekim Tekniği :
Saç köklerinin alınacak bölgesinde çoğunlukla lokal anestezi uygulanarak, saç ekim süresince kişinin konforunun en üst düzeyde tutulması çok önemlidir. Fue tekniğinde saçların kısa kestirilmesi köklerin sağlıklı çıkarılması için şarttır. Fue tekniğinde lokal anesteziden sonra mikro motor tekniği ile 0,9 mm, 0,8 mm, 0,7 mm çapında uygun mikro motor uçları yardımıyla ihtiyaç olarak önceden belirlenmiş olan saç kökü miktarı çıkarılarak ilk işlem yapılır. Çıkarılan bu Foliküler Ünite yani saç dokusu 1li, 2li, 3lü kökler halinde olabilmektedir. Saç kökleri çıkarıldıktan sonraki sürede, köklerin sağlıklı kalması için saç ekimi yapılana kadar soğuk zincir ortamında bekletilmek zorundadır. Buradaki asıl amaç, köklerin canlı hallerini muhafaza edebilmek ve bu şekilde köklerin Fue Tekniği ile naklini sağlayarak saç ekimini yapmaktır. Bunun içinde kökerin uygun ortamda 10 saatin altında ekilmiş olması normal kabul edilebilmektedir.

Fue saç ekimi tekniğinde, açılan mikro kanallara ekime hazırlanmış olan saç kökleri yerleştirilir. Fue Saç Ekimi Tekniğinde ki ideal zaman yaklaşık olarak 6-8 saattir. Bu sürede ortalama olarak 1500-2000 civarında saç demeti yani saç kökü ekilebilir. Bu zaman yarışında ekibin sayı olarak yeterli olması ve konusunda profesyonel pratiklikte olması şarttır. 1500-2000 saç demeti sayısına yaklaşık olarak 3500-5000 arası saç teli vardır. Tek seansta belli bir sıklıkta başın %40 – %50′lik kısmına saç ekmek mümkün olabilmektedir. Saç köklerinde saçsız bölgeye saç nakli ve yön tayinleri oluşturma, ön çizginin doğal olması estetik görsellik açısından son derece önemlidir.

Fue Tekniğinin avantajlarından birisi de vücudun diğer bölgelerinden de kök alınabilmesidir. Saç köklerinin alındığı bölgenin ertesi gün açık bırakılarak iyileşme ve izlerin çok hızlı şekilde kaybolması Fue Tekniğinin saç ekimi yapan doktorlar tarafından 1. sıraya yerleşmesini sağlamıştır. Bundan dolayı nekahat dönemi oldukça iyi geçmektedir. Ağrı yok denecek kadar azdır. Bu yönden kişi ilk günden sonra ağrı kesici kullanmaya gerek duymaz. Saçların uzaması Fue Tekniğinde 3. aydan sonra başlar. 6. – 8. aydan sonra ise taranır hale gelir.

Bu İçeriği Paylaş:
İletişime Geçin